Paliativní péče

Jsme jedinou agenturou na Rychnovsku, která poskytuje kvalitní péči o umírající pacienty v terminálním stadiu jejich onemocnění.

Donedávna byla tato péče omezena na 3 hodiny denně. Pacienti v tomto stavu však leckdy vyžadují péči v delším časovém rozmezí. To se týká především infuzní terapie, monitoringu a léčby bolesti kontinuálním podáváním analgetik, převazů rozsáhlých defektů, zejména dekubitů, péče o porty, stomie, katétry.

Nezřídka je důležitá i jen podpora a přítomnost kvalifikovaného personálu, který pomáhá pacientovi a jeho rodině lépe se s tíživou situací vyrovnat.

Nyní jsme schopni pracovat u pacienta 6 hodin denně po dobu 1 měsíce. Po domluvě s pojišťovnami a při vyžádání této péče jsou pacienti vyjmuti z případných regulací a není třeba souhlas revizního lékaře.

Tuto rozšířenou péči lze poskytovat tehdy, pokud máme písemný záznam od obvodního či odborného lékaře, že se jedná o pacienta v terminálním stadiu onemocnění a že byla ukončena aktivní onkologická léčba.

Věříme, že díky naší spolupráci s obvodními lékaři a nemocnicemi bude umožněno co nejširšímu okruhu těchto pacientů zůstat doma obklopeni svými nejbližšími.

Dopřejte i vy svým nejbližším kvalitní zdravotní péči v prostředí, které důvěrně znají. Máte-li jakékoli otázky, neváhejte nás kontaktovat. Jsme vám vždy k dispozici.

Kontaktní údaje
Mírové náměstí 88, Týniště nad Orlicí, 517 21
739 305 572
604 101 165


Novinky a zajímavé články ZDE
Praktický lékař
Týniště nad Orlicí
MUDr. Martin Řezáč
Zpět nahoru